Umowa sponsorska jako forma współpracy z podmiotami zewnętrznymi

Zagadnienie

Po tym jak samorządowa instytucja kultury zaplanowała zorganizować bal seniora, zgłosiła się do niej firma z ofertą wsparcia finansowego. Zaproponowano, żeby instytucja kultury wystawiła fakturę za organizację tzw. słodkiego kącika, który faktycznie mieli przygotować pracownicy instytucji. Dla małej instytucji kultury byłoby to ważne wsparcie. Czy instytucja kultury może w taki sposób układać współpracę z zewnętrznymi podmiotami? Czy nie lepiej byłoby wystawić refakturę, np. za catering bądź upominki, które instytucja kupiła ze środków własnych?
Ta treść dostępna jest tylko dla użytkowników z aktywną subskrypcją.

Tagi

sponsoring, współpraca z firmami

Zadaj pytanie ekspertowi

Prenumeratorzy „Poradnika Instytucji Kultury” w wersji Standard+ i Premium oraz użytkownicy serwisu „Poradnik Instytucji Kultury Online” w wersji Standard+ i Premium mogą zadać pytanie ekspertom.

Jeśli jesteś niezalogowany, również nie możesz zadać pytania naszemu ekspertowi. Jeśli chcesz zadać pytanie, wykup dostęp Standard+ lub Premium na minimum trzy miesiące.

Zadaj pytanie ekspertowi

Przed zadaniem nam pytania gorąco zachęcamy do sprawdzenia w archiwum Poradnika Instytucji Kultury, czy danego zagadnienia nie poruszaliśmy już na łamach naszego czasopisma. Może się okazać, że zdecydowanie przyspieszy to uzyskanie odpowiedzi na nurtujące Państwo problemy. Zachęcam do bieżącego korzystania z archiwum Poradnika Instytucji Kultury zawsze wtedy, gdy mają Państwo wątpliwości dotyczące stosowania przepisów w Państwa instytucji kultury.

Prenumeratorzy „Poradnika Instytucji Kultury” w wersji Standard+ i Premium oraz użytkownicy serwisu „Poradnik Instytucji Kultury Online” w wersji Standard+ i Premium mogą zadać pytanie ekspertom.