Organizacja wycieczek dla mieszkańców miasta i gminy

Zagadnienie

Miejski Ośrodek Kultury (MOK) organizuje letnie wycieczki zagraniczne dla dorosłych mieszkańców miasta i gminy. Wycieczki są odpłatne, ale ich cena nie przekracza kosztów. Kierownikiem wycieczki jest z reguły jeden z pracowników MOK lub jego dyrektor. Pracownicy MOK wszystkie sprawy zawiązane z organizacją wycieczek załatwiają sami z pomocą zagranicznych partnerów lub innych osób, tzn. ustalają program wycieczki, zamawiają autokar z licencją na przewozy międzynarodowe, hotel, wyżywienie, ubezpieczenie itd. Czy jako samorządowa instytucja kultury MOK musi mieć specjalne zezwolenie lub koncesję na organizację takich wycieczek?
Ta treść dostępna jest tylko dla użytkowników z aktywną subskrypcją.

Tagi

działalność kulturalna, działalność statutowa, organizacja wycieczek, usługi turystyczne

Zadaj pytanie ekspertowi

Prenumeratorzy „Poradnika Instytucji Kultury” w wersji Standard+ i Premium oraz użytkownicy serwisu „Poradnik Instytucji Kultury Online” w wersji Standard+ i Premium mogą zadać pytanie ekspertom.

Jeśli jesteś niezalogowany, również nie możesz zadać pytania naszemu ekspertowi. Jeśli chcesz zadać pytanie, wykup dostęp Standard+ lub Premium na minimum trzy miesiące.

Zadaj pytanie ekspertowi

Przed zadaniem nam pytania gorąco zachęcamy do sprawdzenia w archiwum Poradnika Instytucji Kultury, czy danego zagadnienia nie poruszaliśmy już na łamach naszego czasopisma. Może się okazać, że zdecydowanie przyspieszy to uzyskanie odpowiedzi na nurtujące Państwo problemy. Zachęcam do bieżącego korzystania z archiwum Poradnika Instytucji Kultury zawsze wtedy, gdy mają Państwo wątpliwości dotyczące stosowania przepisów w Państwa instytucji kultury.

Prenumeratorzy „Poradnika Instytucji Kultury” w wersji Standard+ i Premium oraz użytkownicy serwisu „Poradnik Instytucji Kultury Online” w wersji Standard+ i Premium mogą zadać pytanie ekspertom.