Zagadnienie

Pytanie dotyczy kwalifikacji wymaganych od bibliotekarzy. Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 5 grudnia 2012 r. w sprawie wymagań kwalifikacyjnych uprawniających do zajmowania w bibliotekach stanowisk bibliotekarskich oraz stanowisk dla specjalistów innych zawodów związanych z działalnością biblioteczną, które weszło w życie 27 grudnia 2012 r., od 23 sierpnia 2013 r. już nie obowiązuje. Na jakich przepisach oprzeć się więc przy zatrudnianiu bibliotekarzy? Czy bibliotekarze zatrudnieni na stanowisku, np. starszego bibliotekarza, muszą uzupełnić swoje kwalifikacje w ciągu 9 lat od wejścia w życie tego nieobowiązującego już rozporządzenia?
Ta treść dostępna jest tylko dla użytkowników z aktywną subskrypcją.

Tagi

biblioteka, deregulacja, kwalifikacje pracowników, ustawa deregulacyjna

Zadaj pytanie ekspertowi

Prenumeratorzy „Poradnika Instytucji Kultury” w wersji Standard+ i Premium oraz użytkownicy serwisu „Poradnik Instytucji Kultury Online” w wersji Standard+ i Premium mogą zadać pytanie ekspertom.

Jeśli jesteś niezalogowany, również nie możesz zadać pytania naszemu ekspertowi. Jeśli chcesz zadać pytanie, wykup dostęp Standard+ lub Premium na minimum trzy miesiące.

Zadaj pytanie ekspertowi

Przed zadaniem nam pytania gorąco zachęcamy do sprawdzenia w archiwum Poradnika Instytucji Kultury, czy danego zagadnienia nie poruszaliśmy już na łamach naszego czasopisma. Może się okazać, że zdecydowanie przyspieszy to uzyskanie odpowiedzi na nurtujące Państwo problemy. Zachęcam do bieżącego korzystania z archiwum Poradnika Instytucji Kultury zawsze wtedy, gdy mają Państwo wątpliwości dotyczące stosowania przepisów w Państwa instytucji kultury.

Prenumeratorzy „Poradnika Instytucji Kultury” w wersji Standard+ i Premium oraz użytkownicy serwisu „Poradnik Instytucji Kultury Online” w wersji Standard+ i Premium mogą zadać pytanie ekspertom.