Wydawanie świadectw pracy po nowelizacji prawa pracy

Zagadnienie

• Raz na 24 miesiące instytucje kultury muszą wystawiać zbiorcze świadectwo pracy jako informacje o zakończonych umowach terminowych z danym pracownikiem • Wydając świadectwo pracy, instytucja kultury ma obowiązek wskazać w nim okresy, za które wcześniej wydawała świadectwa pracy na żądanie pracownika • Wobec niejasności nowych przepisów bezpieczniej jest wydać świadectwo pracy po upływie każdej umowy terminowej, nawet bez żądania pracownika
Ta treść dostępna jest tylko dla użytkowników z aktywną subskrypcją.

Tagi

prawo pracy, wydawanie świadectw pracy

Zadaj pytanie ekspertowi

Prenumeratorzy „Poradnika Instytucji Kultury” w wersji Standard+ i Premium oraz użytkownicy serwisu „Poradnik Instytucji Kultury Online” w wersji Standard+ i Premium mogą zadać pytanie ekspertom.

Jeśli jesteś niezalogowany, również nie możesz zadać pytania naszemu ekspertowi. Jeśli chcesz zadać pytanie, wykup dostęp Standard+ lub Premium na minimum trzy miesiące.

Zadaj pytanie ekspertowi

Przed zadaniem nam pytania gorąco zachęcamy do sprawdzenia w archiwum Poradnika Instytucji Kultury, czy danego zagadnienia nie poruszaliśmy już na łamach naszego czasopisma. Może się okazać, że zdecydowanie przyspieszy to uzyskanie odpowiedzi na nurtujące Państwo problemy. Zachęcam do bieżącego korzystania z archiwum Poradnika Instytucji Kultury zawsze wtedy, gdy mają Państwo wątpliwości dotyczące stosowania przepisów w Państwa instytucji kultury.

Prenumeratorzy „Poradnika Instytucji Kultury” w wersji Standard+ i Premium oraz użytkownicy serwisu „Poradnik Instytucji Kultury Online” w wersji Standard+ i Premium mogą zadać pytanie ekspertom.