Staż pracy pracowników artystycznych uprawniający do nagrody jubileuszowej

Zagadnienie

Pracownik artystyczny zatrudniony w instytucji kultury ma staż pracy ogólny wynikający z poprzedniego zatrudnienia w charakterze nieartystycznym. Czy należy mu wypłacić nagrodę jubileuszową w niższej wysokości z tytułu stażu ogólnego, a następnie wyrównać nagrodę z tytułu stażu pracy jako pracownikowi artystycznemu po uzyskaniu prawa do wyższej nagrody? Czy pracownik ten powinien otrzymać nagrodę jubileuszową jedynie za staż pracy jako pracownik artystyczny (w dacie, kiedy będzie do tego uprawniony, a więc w tym przypadku — później) z zaliczeniem stażu pracy na stanowisku nieartystycznym?
Ta treść dostępna jest tylko dla użytkowników z aktywną subskrypcją.

Tagi

nagrody jubileuszowe, pracownicy artystyczni, staż pracy

Zadaj pytanie ekspertowi

Prenumeratorzy „Poradnika Instytucji Kultury” w wersji Standard+ i Premium oraz użytkownicy serwisu „Poradnik Instytucji Kultury Online” w wersji Standard+ i Premium mogą zadać pytanie ekspertom.

Jeśli jesteś niezalogowany, również nie możesz zadać pytania naszemu ekspertowi. Jeśli chcesz zadać pytanie, wykup dostęp Standard+ lub Premium na minimum trzy miesiące.

Zadaj pytanie ekspertowi

Przed zadaniem nam pytania gorąco zachęcamy do sprawdzenia w archiwum Poradnika Instytucji Kultury, czy danego zagadnienia nie poruszaliśmy już na łamach naszego czasopisma. Może się okazać, że zdecydowanie przyspieszy to uzyskanie odpowiedzi na nurtujące Państwo problemy. Zachęcam do bieżącego korzystania z archiwum Poradnika Instytucji Kultury zawsze wtedy, gdy mają Państwo wątpliwości dotyczące stosowania przepisów w Państwa instytucji kultury.

Prenumeratorzy „Poradnika Instytucji Kultury” w wersji Standard+ i Premium oraz użytkownicy serwisu „Poradnik Instytucji Kultury Online” w wersji Standard+ i Premium mogą zadać pytanie ekspertom.