Premia motywacyjno-uznaniowa a wynagrodzenie za czas choroby

Zagadnienie

Pracownica ośrodka kultury w październiku 2013 r. przebywała na zwolnieniu chorobowym 7 dni. Jej płaca zasadnicza wynosi 2400 zł, natomiast za październik 2013 r. wynagrodzenie za czas przepracowany wynosi 1760 zł. Zgodnie z regulaminem wynagradzania ośrodka kultury oprócz wynagrodzenia zasadniczego pracownicy mogą otrzymać premię motywacyjno-uznaniową za przepracowany miesiąc w wysokości od 3% do 15% wynagrodzenia zasadniczego. Premia jest przyznawana za bardzo dobre wykonanie obowiązków oraz za wprowadzenie innowacji w trakcie realizacji zadania dającego pozytywne efekty. Od jakiej kwoty wynagrodzenia zasadniczego należy liczyć premię pracownicy: czy od kwoty 2400 zł (po uzupełnieniu), czy od 1760 zł?
Ta treść dostępna jest tylko dla użytkowników z aktywną subskrypcją.

Tagi

podstawa wymiaru świadczenia chorobowego, premia motywacyjno-uznaniowa, wynagrodzenie chorobowe

Zadaj pytanie ekspertowi

Prenumeratorzy „Poradnika Instytucji Kultury” w wersji Standard+ i Premium oraz użytkownicy serwisu „Poradnik Instytucji Kultury Online” w wersji Standard+ i Premium mogą zadać pytanie ekspertom.

Jeśli jesteś niezalogowany, również nie możesz zadać pytania naszemu ekspertowi. Jeśli chcesz zadać pytanie, wykup dostęp Standard+ lub Premium na minimum trzy miesiące.

Zadaj pytanie ekspertowi

Przed zadaniem nam pytania gorąco zachęcamy do sprawdzenia w archiwum Poradnika Instytucji Kultury, czy danego zagadnienia nie poruszaliśmy już na łamach naszego czasopisma. Może się okazać, że zdecydowanie przyspieszy to uzyskanie odpowiedzi na nurtujące Państwo problemy. Zachęcam do bieżącego korzystania z archiwum Poradnika Instytucji Kultury zawsze wtedy, gdy mają Państwo wątpliwości dotyczące stosowania przepisów w Państwa instytucji kultury.

Prenumeratorzy „Poradnika Instytucji Kultury” w wersji Standard+ i Premium oraz użytkownicy serwisu „Poradnik Instytucji Kultury Online” w wersji Standard+ i Premium mogą zadać pytanie ekspertom.