Płatności przelewem a kasa fiskalna

Zagadnienie

Ośrodek kultury do 30 kwietnia 2011 r. był zwolniony z ewidencjonowania przychodów na kasie fiskalnej. Od 1 maja 2011 r., zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z 26 lipca 2010 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących, ośrodek kultury jest teoretycznie zobowiązany do prowadzenia ewidencji za pomocą kas fi skalnych. W roku 2010 obrót z tytułu sprzedaży na rzecz osób fizycznych przekroczył 40 000 zł. Jeśli ośrodek będzie przyjmował wszelkie wpłaty w całości za pośrednictwem banku oraz z ewidencji i dowodów dokumentujących transakcję (faktury VAT) będzie wynikało, czego ona dotyczy (nazwa zajęć, np. karate, taniec nowoczesny itp. lub inna usługa, np. wyjazd do kina), to czy zgodnie z pkt. 37 załącznika do ww. rozporządzenia będziemy zwolnieni z obowiązku rejestrowania sprzedaży usług na kasie fiskalnej?
Ta treść dostępna jest tylko dla użytkowników z aktywną subskrypcją.

Tagi

kasy rejestrujące (fiskalne), płatności przelewem

Zadaj pytanie ekspertowi

Prenumeratorzy „Poradnika Instytucji Kultury” w wersji Standard+ i Premium oraz użytkownicy serwisu „Poradnik Instytucji Kultury Online” w wersji Standard+ i Premium mogą zadać pytanie ekspertom.

Jeśli jesteś niezalogowany, również nie możesz zadać pytania naszemu ekspertowi. Jeśli chcesz zadać pytanie, wykup dostęp Standard+ lub Premium na minimum trzy miesiące.

Zadaj pytanie ekspertowi

Przed zadaniem nam pytania gorąco zachęcamy do sprawdzenia w archiwum Poradnika Instytucji Kultury, czy danego zagadnienia nie poruszaliśmy już na łamach naszego czasopisma. Może się okazać, że zdecydowanie przyspieszy to uzyskanie odpowiedzi na nurtujące Państwo problemy. Zachęcam do bieżącego korzystania z archiwum Poradnika Instytucji Kultury zawsze wtedy, gdy mają Państwo wątpliwości dotyczące stosowania przepisów w Państwa instytucji kultury.

Prenumeratorzy „Poradnika Instytucji Kultury” w wersji Standard+ i Premium oraz użytkownicy serwisu „Poradnik Instytucji Kultury Online” w wersji Standard+ i Premium mogą zadać pytanie ekspertom.