Niewykorzystany dochód z poprzedniego roku w CIT-8

Zagadnienie

Na 31 grudnia 2012 r. przychód ośrodka kultury wynosi 15 000 zł. Kwota ta obejmuje przychody z działalności statutowej. Jednak z 2011 r. pozostał niewykorzystany przychód w wysokości 6000 zł – są to środki pochodzące m.in. z wpłat za kursy tańca, aerobik, za użyczanie pomieszczeń. Czy w zeznaniu CIT-8 w rubryce dotyczącej przychodów należy wpisać łącznie wymienione przychody, tj. 21 000 zł, czy tylko 15 000 zł?
Ta treść dostępna jest tylko dla użytkowników z aktywną subskrypcją.

Tagi

CIT, przekazanie dochodu na cele statutowe, zwolnienie z podatku

Zadaj pytanie ekspertowi

Prenumeratorzy „Poradnika Instytucji Kultury” w wersji Standard+ i Premium oraz użytkownicy serwisu „Poradnik Instytucji Kultury Online” w wersji Standard+ i Premium mogą zadać pytanie ekspertom.

Jeśli jesteś niezalogowany, również nie możesz zadać pytania naszemu ekspertowi. Jeśli chcesz zadać pytanie, wykup dostęp Standard+ lub Premium na minimum trzy miesiące.

Zadaj pytanie ekspertowi

Przed zadaniem nam pytania gorąco zachęcamy do sprawdzenia w archiwum Poradnika Instytucji Kultury, czy danego zagadnienia nie poruszaliśmy już na łamach naszego czasopisma. Może się okazać, że zdecydowanie przyspieszy to uzyskanie odpowiedzi na nurtujące Państwo problemy. Zachęcam do bieżącego korzystania z archiwum Poradnika Instytucji Kultury zawsze wtedy, gdy mają Państwo wątpliwości dotyczące stosowania przepisów w Państwa instytucji kultury.

Prenumeratorzy „Poradnika Instytucji Kultury” w wersji Standard+ i Premium oraz użytkownicy serwisu „Poradnik Instytucji Kultury Online” w wersji Standard+ i Premium mogą zadać pytanie ekspertom.