Koszty energii cieplnej w instytucji kultury

Zagadnienie

Instytucja kultury z tytułu zużycia energii cieplnej zapłaciła za 2012 r. kwotę 5000 zł. Opłaty były dokonywane w ratach na podstawie umowy. Zapłacone zaliczki były ewidencjonowane w księgach:
  • Wn 761 „Pozostałe koszty operacyjne”,
  • Ma 201 „Rozrachunki z dostawcami”.
W grudniu 2012 r. instytucja kultury otrzymała notę obciążeniową na kwotę 12 500 zł tytułem rozliczenia całkowitego zużycia energii cieplnej w 2012 r. Jak instytucja kultury powinna zaksięgować pozostałą kwotę 7500 zł?
Ta treść dostępna jest tylko dla użytkowników z aktywną subskrypcją.

Tagi

wydatki na przełomie roku, zasada memoriału

Zadaj pytanie ekspertowi

Prenumeratorzy „Poradnika Instytucji Kultury” w wersji Standard+ i Premium oraz użytkownicy serwisu „Poradnik Instytucji Kultury Online” w wersji Standard+ i Premium mogą zadać pytanie ekspertom.

Jeśli jesteś niezalogowany, również nie możesz zadać pytania naszemu ekspertowi. Jeśli chcesz zadać pytanie, wykup dostęp Standard+ lub Premium na minimum trzy miesiące.

Zadaj pytanie ekspertowi

Przed zadaniem nam pytania gorąco zachęcamy do sprawdzenia w archiwum Poradnika Instytucji Kultury, czy danego zagadnienia nie poruszaliśmy już na łamach naszego czasopisma. Może się okazać, że zdecydowanie przyspieszy to uzyskanie odpowiedzi na nurtujące Państwo problemy. Zachęcam do bieżącego korzystania z archiwum Poradnika Instytucji Kultury zawsze wtedy, gdy mają Państwo wątpliwości dotyczące stosowania przepisów w Państwa instytucji kultury.

Prenumeratorzy „Poradnika Instytucji Kultury” w wersji Standard+ i Premium oraz użytkownicy serwisu „Poradnik Instytucji Kultury Online” w wersji Standard+ i Premium mogą zadać pytanie ekspertom.