Trwa nabór dla instytucji i organizacji do letniej edycji „Praktykuj w kulturze”

Do 25 maja br. trwa nabór zgłoszeń do letniej edycji programu "Praktykuj w kulturze". Organizatorem inicjatywy jest Narodowe Centrum Kultury.

Do 25 maja br. trwa nabór zgłoszeń do letniej edycji programu „Praktykuj w kulturze”. Organizatorem inicjatywy jest Narodowe Centrum Kultury.

Nabór skierowany jest do instytucji i organizacji działających w sektorze kultury.

Inicjatywa umożliwia studentom i absolwentom zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego i poznania pracy instytucji kultury od środka, a dla organizacji to szansa na pozyskanie wsparcia przy realizacji bieżących działań oraz możliwość współpracy z osobami, które dopiero rozpoczynają swoją drogę zawodową w kulturze.

Letnia edycja projektu to czas festiwali, wydarzeń plenerowych, działań animacyjnych.

W ramach naboru na stronie Pracuj w kulturze instytucje oraz organizacje mają możliwość składania ofert praktyk, na które będą od 8 czerwca br. mogli aplikowali studenci i absolwenci studiów artystycznych, humanistycznych oraz społecznych. 26 maja br. wszystkie złożone oferty zostaną opublikowane na portalu i od tego momentu będą widoczne dla kandydatów.

Po zakończeniu obydwu naborów instytucje kontaktują się z wybranymi osobami w celu przeprowadzenia rozmów i ustalenia warunków współpracy.

Tryb realizacji praktyk będzie wynikał z bezpośrednich ustaleń między praktykantem a instytucją oferującą praktyki. Może to być dowolna kombinacja godzin i dni, w rezultacie dająca czas od 160 do 320 godzin. Praktyki muszą odbyć się między 9 czerwca a 30 września 2026 r. Instytucja przyjmujący praktykanta udostępnia stanowisko pracy, określa profil praktyk oraz zapewnia opiekę merytoryczną.

Aby wziąć udział w inicjatywie, należy zgłosić praktyki na stronie Pracuj w kulturze. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, korzystając z panelu „Dodaj praktyki”.

Udostępnij: